O firmie


Od 2007 roku zajmujemy się sprzedażą i serwisem
wózków Hubtex w Polsce.


Historia marki HUBTEX


HUBTEX MASCHINENBAU GmbH Co & KG jest niemieckim przedsiębiorstwem założonym w 1981 roku, specjalizującym się w produkcji urządzeń specjalnych do transportu wewnętrznego i magazynowania.


Siedziba zarządu firmy i zarazem główna fabryka mieści się w Fuldzie (land Hesja) – w geograficznym środku Niemiec. Drugi zakład produkcyjny (Genkinger-Hubtex) mieści się w Munsingen (Badenia-Wirtembergia) – na południu Niemiec.


Od początku swego istnienia Hubtex jako producent stawia na jakość, oferując swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania cechujące się jednocześnie typowo niemiecką solidnością wykonania.


Zakłady produkcyjne HUBTEX


W fabryce w Fuldzie produkowane są główne produkty firmy:

  • wózki wielokierunkowe akumulatorowe
  • wózki 4-kierunkowe spalinowe (Diesel/LPG)
  • wózki boczne
  • wózki specjalne do transportu ciężkiego

Natomiast w fabryce w Munsingen (Genkinger-Hubtex) produkowane są wózki specjalne „lekkie”:

  • wózki prowadzone dyszlem
  • wózki dla przemysłu tekstylnego

Trzecim zakładem produkcyjnym należącym do grupy Hubtex jest fabryka Schulte-Henke GmbH w Meschede produkująca pod marką „Stabau” osprzęty robocze do wózków widłowych – przede wszystkim na potrzeby Hubtexa ale także na potrzeby innych producentów wózków widłowych.

Od 2007 roku sprzedażą i serwisem wózków Hubtex w Polsce zajmuje się oficjalne przedstawicielstwo producenta – HUBTEX Polska z siedzibą w Krakowie.